Nosies plovimas

Joga praktikuoju dar visai nesaniai, tačiau esu girdėjusi apie jogų taikomas įvairias higienos procedūras. Labai norėčiau daugiau sužinoti apie viršutinių kvėpavimo takų valymą/plovimą. Kaip konkrečiai tai atliekama? Kokios būtinos priemonės atlikti šias procedūras namie? Kokia viso to nauda? Ar tai prisideda prie kvėpavimo pratimų atlikimo kokybės?

Apie nosį

Vienas iš jogiškų nosies plovimo būdų yra Džala neti arba plovimas lengvai pasūdytu ( jūros druska), šiltu vandeniu. Jei praktikuojate palyginus neseniai pradėti galima naudojant nedideli arbatinuką. Pasukam galvą šonu virs kriauklės ir paruoštą tirpalą pilam per vieną šnervę- o jis išteka per kitą. Ir atvirkščiai. Tai pats paprasčiausias variantas.

Šiek tiek įgudus galima naudoti dubenėlį. Abi šnerves pamerkti į tirpalą ir traukiant per abi išspjauti vandenį per burną. Traukti reikėtu tarsi orą ir vandenį „pagauti“ ir išspjauti.

Dar šiek tiek sudėtingesnis būdas yra atlikti traukimą iš dubenėlio  nepasūdytu vandeniu. Tokiu būdu trečiojoje akyje (Adžnia čakra) sukaupiamas dar didesnis energijos kiekis. Taip pat galima pabandyti ne tik nepasūdyti vandens, bet ir naudoti šaltą vandenį. Iškart šio būdo kol lengvai neatliekami aukščiau aprašyti plovimai nerekomenduoju. Nepasiruošus jie gali būti labiau žalingi nei naudingi.

Paskutiniai ir sudėtingiausi praktikos būdai yra įtraukimas per burną ir išpūtimas per nosį ir procedūros atlikimas kontrastiniu vandeniu t.y. kaitaliojant šiltą vandenį su šaltu. Pastaruosius be atskirų atvejų savarankiškai daryti nesiūlau.

Nauda ne tik fizininė (kaip higienos procedūros), bet ir energetinė. Nosies srityje pagerėja kraujotaka. Praktikas atliekant teisingai pašalinamos nosies, nosiaryklės, akių ligos, migrenos, kartais sėkmingai veikia epilepsiją. Gerina regėjimą ir turi įtakos „subtilaus“ matymo formavimuisi. Aišku švarūs kvėpavimo takai gerina kvėpavimo pratimų kokybę.

Nosies praplovimą

Nosies praplovimą "arbatinuku" naudoju jau keletą metų, kai tik pradedu jausti pirmuosius slogos požymius, tada labai padeda. Tikiu, kad reguliari tokia praktika būtų labai naudinga.

Nosies plovimas

Sveiki mieleji,

Gera skaityti tiek atsiliepimų apie šia procedurą. Naudojų nosies plovimą druska jau nemažai metai, turėjau ir aš problemų su sinusitu, bei alergija, bet dabar gera ikvėpti tyro oro išsiplovus nosi. Kaip taisyklingai pakreipti galvą, kvepuoti plaunant, kaip ir kada išpusti nosį, kaip pasidaryti tinkama tirpala(kiekis, vandens šiluma, druskos kiekis), man pradedant buvo neramu ir neaišku. Viso šito išmokau jogoje, joga praktikuoju nemažai metu, kaip ir nosies plovimą. Supratau, kad žmonėms baisu pradėti patiems plauti nosį. Tad mielėji galiu padėti Jums viso šito išmokti. Jei norite plačiau kanors sužinoti, jei turite asmeniniu klausimu. Susisiekite su manimi elektroniniu pašto adresu: nosiesplovimas@gmail.com

Genuine Software, Windows 7

Genuine Software,
Windows 7 UltimateSoftware Kaufen,

Software Download,Software Onlineshop ,
windows 8 kaufen

© 2010 VšĮ "Bidža" Visos teisės saugomos | Sukūrė BGM